O vzniku taháků

_

Inzerát do novin? Lepší firemní brožuru? Musíme vymyslet něco, co si naši dosavadní i potencionální klienti nechají na stole! Takhle nějak vznikl nápad na vytvoření polygrafických taháků v roce 2009. Vznikla první „nultá“ verze, kde bylo pár informací. Rozměry formátů, dělení řezem, definice správných dat pro tisk a samozřejmě logo tiskárny HRG. Ano, u vzniku bylo ještě to pravé plechové pravítko, které nesmělo chybět na stole žádného typografa, sazeče a tiskaře. Jenže, tohle plechové je v dnešní době na nic, bohužel. Chtěli jsme ho posunout do naší doby a použít papír. Ten nejlepší a nejlevnější materiál. Proto, vznikly řady Typografie, Předtisk, Tisk, Papír, Knihárna…. Každé tiskneme na naše vlastní náklady a zdarma distribuujeme na trh. Posíláme školám, rozdáváme na veletrzích a vkládáme do skutečných novin nebo časopisů. Věříme, že tuhle naší práci, nikdo do koše nevyhodí:-).

Leoš Tupec

Leoš Tupec
Jednatel tiskárny H.R.G. spol. s r.o. a spolutvůrce nápadu.
Tel. 602 225 786, tupec@hrg.cz

 
Leoš Tupec

Jan Gloser
obchodník, který se navíc stará o propagaci H.R.G.
tel. 728 847 264, gloser@hrg.cz

Poděkování

Rádi bych poděkovali všem, kteří se podíleli na jednotlivých pravítkách a bez kterých by pravítka nevznikly:

Print Media Academy – firma, která se finančně spolupodílí na vzniku polygrafických pravítek. Svému oboru rozumí a jsou obsahovým garantem pravítek.

Marku Krauzovi, bývalému řediteli Print Media Academy v dnešní době nezávislému poradci, který se podílel na obsahu většiny pravítek. Marek na pravítkách odvedl tu největší práci. Díky Marku!

Pavlu Šmerdovigrafikovi tiskárny H.R.G., stojícího za většinou pravítek. Za jeho trpělivost a nápady reklamy HRG na pravítkách. Ty reklamy jsou totiž pokaždé jiné! Podívejte se!

Petru Bartoňovi, grafikovi, který má rád typografii a vytvářel grafiku a podílel se na obsahu pravítek Typografie I. a II.

Panu Nikodémovi, jednateli společnosti NIKOTISK s.r.o.. Pan Nikodém, stejně jako my, miluje polygrafii a ještě více její historii. Stojí za pravítkem Historie knihtisku.

Paní Pánkové, ze Sdružení polygrafů, občanského sdružení pro podporu expozice tiskařství v Národním Technickém Muzeu v Praze, která pomohla s pravítkem Historie litografie.

Firmě Ospap a.s. (PaperLinx), konkrétně obchodnímu zástupci Petrovi Křížovi, který nám sehnal zadarmo papír na řadu pravítek Papír II. a dodal cenné informace o papíru.

Firmě EUROPAPIER - BOHEMIA, spol. s r. o., výslovně panu Ing. Jiřímu Červákovi, produktovému manažeru, který zná všechno ohledně lepenky a kartonu. Pan Červák se podílel na pravítku Papír III.

Matyáši Hájkovi a jeho firmě wwwworks za hezky udělané webové stránky. Přesvědčil nás, že stránky nemusí být jen pro PC a hlavně nemusí být JEN statické:-)!

zavřít

facebook twitter

Stáhnout tahák ve formátu PDF
Stáhnout verzi k tisku

Zpátky nahoru

Zobrazit klasickou verzi